Czym są i do czego służą rampy mobilne?

Rampy mobilne to znakomite rozwiązanie, gdy szybko trzeba załadować czy też przeładować bagaż, szczególnie z pułapu podłoża. Rampy tego typu są nadzwyczaj solidne oraz pewne, do tego powleczone są antypoślizgową siatką ze stali. Użycie tego rodzaju rampy znacznie zmniejsza czas roboty przy ponadprogramowym podniesieniu efektywności.

rampy mobilne

Rampy mobilne skontruowane są z profili stalowych, które przynoszą trwałość i wytrzymałość na przeciążenia. Rampa składa się z platformy wjazdowej dostrajanej pompą hydrauliczną, która służy do dopasowywania wysokości. Z dwóch stron znajdują się łańcuchy z hakami, ażeby usprawnić mocowanie, np. do wozu, który musi być rozładowany. Na rynku można bez trudu odkryć przeżerane rampy mobilne, tak z opcją kupna, jak i wynajmu. I tak przykładowo, rampy o dużym udźwigu do siedmiu ton, fenomenalnie kwalifikują się do przepakowania oraz rozładunku pojazdów ciężarowych. Napomknięta już pompa hydrauliczna pozwala przystosować rampę do wysokości auta. Każda rampa ma koła, co sprawia, że z wykorzystaniem wózka widłowego może być przemieszczona w wybrane miejsce. Rampy mobilne mają dużo zalet oraz kolosalnie ułatwiają profesję. Najlepszą niewątpliwie jest jej mobilność, wyładunek nadaje się do tego aby zachodzić we wszelkim miejscu. Manualne proste starowanie zezwala na skuteczną pracę nawet jednej jednostki, bez przejmowania się różnicami poziomów. Pełny cykl roboty trwa prędko i bez zbytecznych problemów. No i rzecz jasna zaoszczędzony czas i środki. Prowadzący wózka widłowego da radę sam postawić rampę oraz odciążyć albo zapakować samochód ciężarowy, co znacznie obniża opłaty biorące się z zatrudniania większej ilości pracowników. Cena kupna tego typu rampy może się zwrócić po pół roku.

Każdy szef firmy dostawczej powinien rozważyć zakup rampy mobilnej. Wszędzie, gdzie funkcjonuje wózek widłowy, jak najbardziej rampa odkryje swoje zastosowanie.

Related Images