Deska tarasowa – zaprojektuj swój wymarzony taras

Piękny taras to ciekawa ozdoba każdego domu. Można na nim przyjmować gości lub po prostu wypoczywać po pracy, ciesząc się świeżym powietrzem. Jednak zanim będziemy mogli z niego w pełni korzystać, należy zastanowić się, czym możemy go wyłożyć.

Deska kompozytowa na taras

W ostatnim czasie coraz bardziej na popularności przybierają kompozytowe deski tarasowe, które są bardzo dobrym zamiennikiem naturalnego drewna. Drewno wygląda pięknie, jednak utrzymanie go w dobrym stanie przez lata nie jest łatwe i wymaga starannej impregnacji i pielęgnacji. Taka deska tarasowa wykonana jest najczęściej z kompozycji różnych materiałów, które zapewniają jej trwałość i odporność na zarysowania i warunki atmosferyczne w tym także np. na mróz. Ilość dostępnych wzorów i wymiarów jest tak duża, że każdy znajdzie odpowiadający mu wzór – jednolity kolor lub imitujący naturalne drewno.

deska tarasowa

Jest to także niewątpliwie tańsze rozwiązanie niż prawdziwie drewniane deski. Deski kompozytowe łatwo zachować w czystości, gdyż nie pochłaniają dużo wilgoci i można je łatwo umyć, nie tylko wodą ale i detergentami. Jest to zarazem estetyczne i funkcjonalne – taras wyłożony taką deską nie wymaga wiele wysiłku w utrzymaniu, a wygląda bardzo dobrze. Montaż również nie jest trudny – możemy go wykonać sami, zgodnie z instrukcją i nie jest konieczne zatrudnianie kosztownej ekipy montażowej. Gdzie je znaleźć? Szeroka oferta desek znajduje się zarówno w stacjonarnych marketach budowlanych jak i w sklepach internetowych. Te ostatnie gwarantują często wygodny transport do domu, gdzie ma być zrobiony taras.

Jeśli nadal zależy nam na tym, aby nasz taras zdobiła drewniana deska tarasowa, pamiętajmy o odpowiednim zabezpieczaniu jej co jakiś czas, który podany jest zazwyczaj przez producenta. Jest to kosztowniejsze rozwiązanie, ale niewątpliwie robi wrażenie.

Related Images