Jak dobrze wybrać klucz?

Klucze elektryczne do kół, czyli inaczej określane mianem sieciowych i akumulatorowych, to urządzenia o trochę słabszej mocy, ale za to umożliwiają używanie ich używanie w niemal każdym miejscu (a zwłaszcza te klucze akumulatorowe). Elektryczne klucze do kół, sprawdzą się idealnie podczas wykonywania lżejszych prac.

Jedną z głównych cech wyróżniających klucze elektryczne do kół, jest to, że są one niestety trochę cięższe. Właściwość ta wynika z faktu, że klucze udarowe elektryczne posiadają wbudowany silniczek, który jest po prostu cięższy od kluczy udarowych pneumatycznych, a przez to też niestety mniej wygodny w użytkowaniu. Jednak pomimo tego nie można odmówić im wygody użytkowania. Klucze elektryczne do kół doskonale sprawdzą się w przypadku samochodów osobowych. Raczej nie zaleca się ich stosowania w przypadku samochodów o większych gabarytach, bo sobie nie poradzić. Niewielkim minusem kluczy elektrycznych jest to, że wymagają one dostępu do źródła zasilania. Tak więc, ich działanie zwykle jest ograniczone do miejsc, w których mamy stały dostęp do prądu.

elektryczne klucze do kół

Elektryczny klucz do kół– na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Jeśli zależy nam na tym, aby klucz był po prostu trwały i służył nam jak najdłużej, warto rozważyć przed jego zakupem kilka parametrów.

– rodzaj zasilania

– maksymalny moment obrotowy: w tym przypadku znaczenie ma wysokość momentu obrotowego, bo im jest on wyższy, tym mocniejsze śruby możemy przykręcać za pomocą danego klucza. Co więcej, klucze o mniejszym momencie obrotowym sprawdzają się w przypadku samochodów osobowych, zaś te o większym. Doskonałe są w pojazdach dostawczych i ciężarowych, czyli tych zdecydowanie większych gabarytowo.

– prędkość obrotowa : to ona określa, jak szybko wkręcimy i wykręcimy daną śrubę. W praktyce parametr ten nie ma jednak decydującego znaczenia, bo zazwyczaj i tak nie wykorzystujemy jego maksimum, aby nie zerwać śruby.

– elementy dodatkowe: tu zdecydowanie warto jest zadbać o to, aby klucz był od razu wyposażony w komplet różnych nakładek, które to rozszerzą zakres jego zastosowania.

Related Images