Jak prawidłowo myć okna?

Wbrew pozorom mycie okien nie jest wcale tak prostą czynnością, jak to by się mogło wydawać. Chcąc podczas wykonywania tej pracy osiągnąć naprawdę dobry efekt, należy sięgnąć po właściwe narzędzia oraz obrać dobrą metodę działania. Tylko połączenie tych dwóch elementów zagwarantuje domownikowi fantastyczny rezultat – idealnie czyste, piękne okna bez żadnych smug.

Jakimi środkami warto zatem czyścić ten element budynku? Teoretycznie w sklepach występuje mnóstwo preparatów przeznaczonych do wykonywania właśnie tej pracy, jednak często nie są one zbyt skuteczne. Zawierają naturalnie sporą ilość chemicznych substancji o właściwościach oczyszczających, odkażających i antybakteryjnych, jednak oprócz tego wyposażane są w liczne barwniki czy sztuczne aromaty, które nie wpływają zbyt dobrze na ich skład. Oczywiście mycie okien kraków przy użyciu takich środków powinno być dość proste i przyjemne, jednak niekoniecznie będzie ono dobre dla samego człowieka. Chemiczne substancje, pozostające na szybach, później dostają się do powietrza panującego w budynku i przez to mogą być wprowadzane do samych płuc. Mogą one człowiekowi zdecydowanie zaszkodzić, dlatego lepiej jak najbardziej je ograniczać, zastępując sklepowe preparaty środkami przygotowanymi własnoręcznie. Można je sporządzić bardzo szybko, łącząc ze sobą zwykły ocet spożywczy, sodę oczyszczoną, odrobinę wody oraz naturalny aromat (np. cytrynowy). Taki preparat nałożony na szybę i przetarty miękką ściereczką na pewno nie pozostawi po sobie żadnych smug i dokładnie zmyje wszystkie zabrudzenia, plamy czy ślady po palcach. Będzie przy tym bezpieczny dla ludzkiego zdrowia i w żadnym wypadku mu nie zaszkodzi.

Jak wiadomo, chemia obecnie znajduje się dosłownie wszędzie, dlatego warto przynajmniej ograniczać jej zużycie. Nawet przeprowadzając mycie okien kraków, można posługiwać się w pełni naturalnymi preparatami, wcześniej je po prostu własnoręcznie przygotowując. Domowy środek to rzecz tania, łatwa w utworzeniu oraz ekologiczna.

Related Images