Pieski

Treser psów – Warszawa

treser psow warszawa

Zdecydowanie się na psa musi być rozsądną inwestycją planowaną z głową. Wszak trzeba pamiętać, że wychowanie psa może się okazać jeszcze trudniejszą procedurą niż wychowanie dziecka. Pies bowiem nie jest istotną rozumną, tak jak człowiek i ciężej jest wejrzeć w jego potrzeby. Trzeba być dla psa wyrozumiałym, jednocześnie pamiętając, że są różne rasy psów i mają one różne wymagania.

Psy – obrońcy domu

Takie psy jak dobermany, czy rottweilery – traktowane najczęściej jako obrońcy domu i jego stróże, wymagają intensywnego i aktywnego trybu życia. Warto więc wybrać się z takimi psami regularnie na spacery i pozwolić mu na dużo zajęć. Z pewnością takim psem jest również husky, który może nie czuć się dobrze w warunkach, które nie są do niego dostosowane. Temperamentne sznaucery również nie są łatwe do opanowania i potrafią nieźle dać w kość w kontekście walki o swoje. Na pewno takimi ruchliwymi psami nie są jamniki, czy buldogi, których specyficzna postury nie pozwala chociażby na szybkie przemieszczanie się po schodach. Z pewnością dla ociężałego basseta będzie to również spore wyzwanie.

Psy domowe

Dla tych, którzy chcą w domu nieco pięknych widoków dedykowany jest pudel – należący do tzw. psów pielęgnacyjnych, podobnie jak np. maltańczyk, czy bichon frise. Inną grupą psów, są psy pasterskie. Mamy wśród nich swojego polskiego przedstawiciela – przepięknego owczarka podhalańskiego. Jednak wśród tych ras dominują psy ze Szwajcarii, takie jak entlebucher, berneński pies pasterski, duży szwajcarski pies pasterski oraz słynny olbrzym bernardyn.

Najszybsze psy

Z kolei najszybszymi psami są charty, które potrafią osiągać bardzo wysokie prędkości. Są wśród nich m.in. chart angielski, greyhound, deerhound, whippet, chart afgański, sloughi, a także chart polski. Charakteryzują się one bardzo gibkim ciałem, a także bardzo precyzyjnym węchem, co pozwala ich używać jako doskonałych psów myśliwskich. Poza wyjątkiem charta afgańskiego charakteryzują się także zazwyczaj krótką sierścią. Do grupy chartów zazwyczaj zalicza się również najwyższą rasę psa – wilczarza irlandzkiego. Żeby wiedzieć jak zabrać się za psa można wpisać w wyszukiwarkę takie hasło jak „treser psow Warszawa„, aby znaleźć kogoś, kto wyciągnie do nas pomocną dłoń.

Related Images